SERVATÖÖTLUS

Enamus klaasid vajavad rohkemal või vähemal määral servatöötlust. Servatöötluse eesmärgiks võib olla turvalisus, tehniline vajadus või soovitakse viimistletud välimusega lõpptulemust. Nende eesmärkide täitmiseks kasutame erinevaid CNC lihvpinke.

TEHINILINE LIHV

Tehniline lihv kaotab ära klaasi ohtliku terava serva. Visuaalselt ei ole tegemist viimistletud servaga ning  sellel põhjusel võiks kasutada töötlust juhul, kui klaasi serv jääb millegi taha varju, näiteks liistu sisse või raami taha. Tehniline lihv on kindlasti vajalik klaasi karastamiseks.

LIHV

Lihvi puhul lihvitakse 45 kraadise nurga all maha klaasi teravad servad. Klaasi serv jääb viimistletud ja matt.

POLEER

Poleeri puhul lihvitakse 45 kraadise nurga all maha klaasi teravad servad ning sellele järgneb klaasi poleerimine. Klaasi serv jääb viimistletud ja läbipaistev.

FASSETTLIHV

Fassettlihvi puhul lihvitakse klaas teatud nurga all õhemaks. Klaasi serv on viimistletud ja läbipaistev. 

Pakume 5 – 30 mm fassetti, alates klaasist paksusega 6 mm. 

C-PROFIIL

C-profiil on klaasi lihv, kus klaasile jääb kumer viimistletud serv, mis on olenevalt soovist poleeritud või matistatud.

45 KRAADINE NURK

Vajadusel klaase nurgast kokku paigutada tuleks valida viimistluseks poleeritud 45 kraadine nurk. Väga tihti kasutatakse sellist võimalust dušikabiini seintes, kus kaks klaasi omavahel nurgas kokku puutuvad. Samuti jätab selline töötlus ilusa tulemuse kui klaas on paigaldatud põrandale, näiteks ahjuesine klaas.