KIRGAS KLAAS

Kirgas klaas on enimkasutatav klaas nii sise- kui välistingimustes kasutamiseks. Klaasil on õrn rohekas toon, mille põhjuseks on tootmises kasutatava liiva erinevad keemilised komponendid.

ERITI KIRGAS KLAAS

Võrreldes tavalise klaasiga on eriti kirkal klaasil rohekat tooni olenevalt tootjast ja partiist tunduvalt vähem. Põhjuseks on tootmisprotsessi käigus liivast erinevate keemiliste rauaühendite eemaldamine. Selline klaas laseb läbi rohkem valgust ja päikesekiirgust ning on kõrge värviedastusindeksiga tagades värvide puhtuse. Nendel põhjustel kasutatakse eriti kirgast klaasi kohtades, kus soovitakse saavutada parimat läbipaistvust või kirkaid värve. Näiteks prinditud ja värvitud taustaga klaasid.

KLAASI PAKSUS

2,1 / 2,5 / 3 / 4 / 5 / 6 / 8 / 10 / 12 / 15 / 19 mm

KLAASI TOON

Kirgas

KLAASI PAKSUS

4 / 6 / 8 / 10 / 12 / 19 mm

KLAASI TOON

Eriti kirgas (Low Iron)

MASSTOONITUD KLAAS

Masstoonitud klaasi saamiseks lisatakse klaasimassi toonivaid pigmente. Olenevalt pigmendi toonist on klaas kas pronksi, halli, rohelise või sinise tooniga. Mida paksem on klaas, seda tumedam on klaasi toon.

MATISTATUD KLAAS

Mattklaaside pind hajutab valgust ja sõltuvalt kasutatud tehnoloogiast muudab klaasid kas osaliselt või täielikult läbipaistmatuks. Sellel põhjusel kasutatakse tihti mattklaase privaatsust pakkuvate seinte, uste, akende ja rõdude osana.

KLAASI PAKSUS

4 / 6 / 8 / 10 / 12 mm

KLAASI TOON

Sinine, roheline, pronks, hall

KLAASI PAKSUS

4 / 5 / 6 / 8 / 10 mm

KLAASI TOON

Kirgas, eriti kirgas, roheline, pronks, hall

PINDKATTEGA KLAAS

Pindkattega klaasidel on erinevad funktsioonid, neist laiemalt tuntud päikesekaitse ja/või soojusisolatsiooni funktsioon. Selliste funktsioonidega katted jagunevad kaheks: kõvakatteline ehk on-line ja pehmekatteline ehk off-line. Kõvakattelist klaasi saab kasutada üksiku klaasina kuna soojust peegeldav kiht on klaasile pihustatud tootmisprotsessi käigus. Seevastu pehmekatteline klaas on saanud oma soojust peegeldava kihi peale klaasi valmimist ning on õrn ja sellel põhjusel peab olema kindlasti paigutatud keemiliselt kuiva keskkonda, näiteks klaaspaketi siseküljele.

DEKORATIIVKLAAS

Dekoratiivklaaside ühel küljel on erinevate pinnakujunditega muster. Selliseid klaase kasutatakse privaatsust nõudvates kohtades. Samuti on klaas väga hinnatud disainelemendi osana.

KLAASI PAKSUS

4 / 6 / 8 / 10 mm

KLAASI TOON

Kirgas, hall, pronks, roheline

KLAASI PAKSUS

4 / 6 mm

KLAASI TOON

Kirgas, kollane

TULETÕKKEKLAAS

Tuletõkkeklaaside ülesandeks on takistada suitsu ja tule levikut (E), kuid mõned klaasid kaitsevad lisaks ka soojuskiirguse eest (EW või EI). Tuletõkkeklaasi valides tuleb tähelepanu pöörata kindlasti aja näitajale, mille jooksul klaas tule ja suitsu eest kaitset pakub. Olenevalt klaasist on vahemikuks 15-120 minutit.

Meie valikus on esindatud 6mm kirgas spetsiaalkarastatud tuletõkkeklaas FeuerFest EW60 ning paljukihiline lamineeritud tuletõkkeklaas Fireswiss Foam  EI 15 / EI 30 / EI45 / EI60.

KUUMAKINDEL KLAAS

Kuumakindel klaas ehk kaminaklaas on mõeldud ahjude ja kaminate ustes kasutamiseks. Klaas talub olenevalt tingimustest kuuma 700 – 950 oC.

KLAASI PAKSUS

6 / 15 / 19 mm

KLAASI TOON

Kirgas

KLAASI PAKSUS

4 mm

KLAASI TOON

Kirgas, hele pronks

LAMINEERITUD KLAAS

Lamineeritud klaasi puhul on kaks või enam klaasilehte ühendatud ühe või mitme kilega üheks tervikuks. Üldjuhul ei teki sellise klaasi purunemisel inimesele ohtlike kilde ja purunenud klaas säilitab oma esialgse kuju. Selliseid klaase on soovitatav kasutada erinevates klaasist piiretes ning teistes kohtades kus peale klaasi purunemist ava tekkimine oleks ohtlik.

PILDIRAAMI KLAAS

Pildiraami klaasi eesmärgiks on kaitsta fotot, postrit või maali erinevate välistegurite eest nagu tolm, niiskus ja mehaanilised vigastused. Klaasi üks külg on töödeldud viisil, mis vähendab suurel määral klaasi peegeldust. Tänu sellisele töötlusele näeme klaasi taga raami paigaldatud pilti, mitte ümbritseva  peegeldust.

KLAASI PAKSUS

6,38 / 6,76 / 8.38 / 8,76 / 10,38 / 10,76 / 12,76 mm

KLAASI TOON

Kirgas, opaal, hall

KLAASI PAKSUS

1,9 / 2 mm

KLAASI TOON

Kirgas

PEEGEL

Peegel on klaas, mille üks külg on kaetud hõbedakihiga ning seejärel mitme kaitsva kihiga. Olenevalt töötlemisest ja klaasist võib peegel olla kas kirgas, eriti kirgas või masstoonitud.

Peegli tellimisel tuleks tähelepanu pöörata peegli turvalisusele. Üheks võimaluseks on tellida spetsiaalne peegel, mida on võimalik karastada. Teise, enimkasutatud võimalusena on võimalik peegli tagumine külg katta turvakilega. Peegli purunedes jäävad killud kile külge ning seeläbi väheneb võimalike vigastuste oht. 

PEEGELKLAAS

Peegelklaas on kõvakatteline peegeldava pinnakattega kirgas või masstoonitud klaas. Tegemist on päikesekaitseklaasiga, mis pakub oma peegeldava pinnaga tavaklaasist suuremat privaatsust. Klaasil olev peegelkiht on üldjuhul  kasutustingimustele vastupidav, kuid nõuab oma kergema määrdumise poolest suuremat hoolt.

KLAASI PAKSUS

3 / 4 / 5 / 6 mm

KLAASI TOON

Kirgas, eriti kirgas (Low Iron), pronks, hall,

KLAASI PAKSUS

4 / 6 / 8 mm

KLAASI TOON

Kirgas, hall, pronks, roheline

TURVAKLAAS

Turvaklaasi ülesandeks on piiratud aja jooksul kaitsta inimest ja vara eelkõige juhuslike rünnakute eest. Nimetatud aeg peab olema küllaldane hädaabi-signaali saanud turvafirma jõudmiseks sündmuskohale. Meie pakume klasside P1A – P5A turvaklaase. Eritellimuse alusel on võimalik tellida P6A – P8A turvaklaase.

KUULIKINDEL KLAAS

Kuulikindlate klaaside klassifitseerimise aluseks on relva ja laskemoona liik, mille vastu klaas peab kaitset osutama. Klaasid tähistusega BR1 – BR7 pakuvad kaitset teatud liiki käsirelvade ja vintpüsside eest. Klaasid SG1 ja SG2 kaitsevad pumppüsside eest. Tegemist on eritellimuse klaasiga mille tarneaeg on üldjuhul 4 – 6 nädalat.

KLAASI PAKSUS

Erinev, olenevalt klaaside ja kilede arvust

KLAASI TOON

Kirgas

KLAASI PAKSUS

Vastavalt eritellimusele

KLAASI TOON

Vastavalt eritellimusele