KIRGAS KLAAS

KLAASI PAKSUS

2,1 / 2,5 / 3 / 4 / 5 / 6 / 8 / 10 / 12 / 15 / 19 mm

KLAASI TOON

Kirgas

Kirgas klaas on enimkasutatav klaas nii sise- kui välistingimustes kasutamiseks. Klaasil on õrn rohekas toon, mille põhjuseks on tootmises kasutatava liiva erinevad keemilised komponendid.

ERITI KIRGAS KLAAS

KLAASI PAKSUS

4 / 6 / 8 / 10 / 12 / 19 mm

KLAASI TOON

Eriti kirgas (Low Iron)

Võrreldes tavalise klaasiga on eriti kirkal klaasil rohekat tooni olenevalt tootjast ja partiist tunduvalt vähem. Põhjuseks on tootmisprotsessi käigus liivast erinevate keemiliste rauaühendite eemaldamine. Selline klaas laseb läbi rohkem valgust ja päikesekiirgust ning on kõrge värviedastusindeksiga tagades värvide puhtuse. Nendel põhjustel kasutatakse eriti kirgast klaasi kohtades, kus soovitakse saavutada parimat läbipaistvust või kirkaid värve. Näiteks prinditud ja värvitud taustaga klaasid.

MASSTOONITUD KLAAS

KLAASI PAKSUS

4 / 6 / 8 / 10 / 12 mm

KLAASI TOON

Sinine, roheline, pronks, hall

Masstoonitud klaasi saamiseks lisatakse klaasimassi toonivaid pigmente. Olenevalt pigmendi toonist on klaas kas pronksi, halli, rohelise või sinise tooniga. Mida paksem on klaas, seda tumedam on klaasi toon.

KLAASI PAKSUS

4 / 5 / 6 / 8 / 10 mm

KLAASI TOON

Kirgas, eriti kirgas, roheline, pronks, hall

Söövitatud klaasi pind hajutab valgust. Sellel põhjusel kasutatakse sellist klaasi tihti  privaatsust pakkuvate seinte, uste, akende ja rõdude osana.

PINDKATTEGA KLAAS

KLAASI PAKSUS

4 / 6 / 8 / 10 mm

KLAASI TOON

Kirgas, hall, pronks, roheline

Pindkattega klaasidel on erinevad funktsioonid, neist laiemalt tuntud päikesekaitse ja/või soojusisolatsiooni funktsioon. Selliste funktsioonidega katted jagunevad kaheks: kõvakatteline ehk on-line ja pehmekatteline ehk off-line. Kõvakattelist klaasi saab kasutada üksiku klaasina kuna soojust peegeldav kiht on klaasile pihustatud tootmisprotsessi käigus. Seevastu pehmekatteline klaas on saanud oma soojust peegeldava kihi peale klaasi valmimist ning on õrn ja sellel põhjusel peab olema kindlasti paigutatud keemiliselt kuiva keskkonda, näiteks klaaspaketi siseküljele.

KLAASI PAKSUS

4 / 6 mm

KLAASI TOON

Kirgas, kollane

Dekoratiivklaaside ühel küljel on erinevate pinnakujunditega muster. Selliseid klaase kasutatakse privaatsust nõudvates kohtades. Samuti on klaas väga hinnatud disainelemendi osana.

LAMINEERITUD KLAAS

KLAASI PAKSUS

6,38 / 6,76 / 8.38 / 8,76 / 10,38 / 10,76 / 12,76 mm

KLAASI TOON

Kirgas, opaal, hall

Lamineeritud klaasi puhul on kaks või enam klaasilehte ühendatud ühe või mitme kilega üheks tervikuks. Üldjuhul ei teki sellise klaasi purunemisel inimesele ohtlikke kilde ja purunenud klaas säilitab oma esialgse kuju. Selliseid klaase on soovitatav kasutada erinevates klaasist piiretes ning teistes kohtades kus peale klaasi purunemist ava tekkimine oleks ohtlik.

PILDIRAAMI KLAAS

KLAASI PAKSUS

1,9 / 2 mm

KLAASI TOON

Kirgas

Pildiraami klaasi eesmärgiks on kaitsta fotot, postrit või maali erinevate välistegurite eest nagu tolm, niiskus ja mehaanilised vigastused. Klaasi üks külg on töödeldud viisil, mis vähendab suurel määral klaasi peegeldust (NB! klaas peab kindlasti olema vastu pilti). Tänu sellisele töötlusele näeme klaasi taga raami paigaldatud pilti, mitte ümbritseva  peegeldust. 

TULETÕKKE-KLAAS

KLAASI PAKSUS

6 / 15 / 19 mm

KLAASI TOON

Kirgas

Tuletõkkeklaaside ülesandeks on takistada suitsu ja tule levikut (E), kuid mõned klaasid kaitsevad lisaks ka soojuskiirguse eest (EW või EI). Tuletõkkeklaasi valides tuleb tähelepanu pöörata kindlasti aja näitajale, mille jooksul klaas tule ja suitsu eest kaitset pakub. Olenevalt klaasist on vahemikuks 15-120 minutit.

Meie valikus on esindatud 6mm kirgas spetsiaalkarastatud tuletõkkeklaas FeuerFest EW60 ning paljukihiline lamineeritud tuletõkkeklaas Fireswiss Foam  EI 15 / EI 30 / EI45 / EI60.

KUUMAKINDEL KLAAS

KLAASI PAKSUS

4 mm

KLAASI TOON

Kirgas, hele pronks

Kuumakindel klaas ehk kaminaklaas on mõeldud ahjude ja kaminate ustes kasutamiseks. Klaas talub olenevalt tingimustest kuuma 700 – 950 oC.

KLAASI PAKSUS

3 / 4 / 5 / 6 mm

KLAASI TOON

Kirgas, eriti kirgas (Low Iron), pronks, hall,

Peegel on klaas, mille üks külg on kaetud hõbedakihiga ning seejärel mitme kaitsva kihiga. Olenevalt töötlemisest ja klaasist võib peegel olla kas kirgas, eriti kirgas või masstoonitud.

Peegli tellimisel tuleks tähelepanu pöörata peegli turvalisusele. Üheks võimaluseks on tellida spetsiaalne peegel, mida on võimalik karastada. Teise, enimkasutatud võimalusena on võimalik peegli tagumine külg katta turvakilega. Peegli purunedes jäävad killud kile külge ning seeläbi väheneb võimalike vigastuste oht. 

PEEGELKLAAS

KLAASI PAKSUS

4 / 6 / 8 mm

KLAASI TOON

Kirgas, hall, pronks, roheline

Peegelklaas on kõvakatteline peegeldava pinnakattega kirgas või masstoonitud klaas. Tegemist on päikesekaitseklaasiga, mis pakub oma peegeldava pinnaga tavaklaasist suuremat privaatsust. Klaasil olev peegelkiht on üldjuhul  kasutustingimustele vastupidav, kuid nõuab oma kergema määrdumise poolest suuremat hoolt.

TURVAKLAAS

KLAASI PAKSUS

Erinev, olenevalt klaaside ja kilede arvust

KLAASI TOON

Kirgas

Turvaklaasi ülesandeks on piiratud aja jooksul kaitsta inimest ja vara eelkõige juhuslike rünnakute eest. Nimetatud aeg peab olema küllaldane hädaabi-signaali saanud turvafirma jõudmiseks sündmuskohale. Meie pakume klasside P1A – P5A turvaklaase. Eritellimuse alusel on võimalik tellida P6A – P8A turvaklaase.

KUULIKINDEL KLAAS

KLAASI PAKSUS

Vastavalt eritellimusele

KLAASI TOON

Vastavalt eritellimusele

Kuulikindlate klaaside klassifitseerimise aluseks on relva ja laskemoona liik, mille vastu klaas peab kaitset osutama. Klaasid tähistusega BR1 – BR7 pakuvad kaitset teatud liiki käsirelvade ja vintpüsside eest. Klaasid SG1 ja SG2 kaitsevad pumppüsside eest. Tegemist on eritellimuse klaasiga mille tarneaeg on üldjuhul 4 – 6 nädalat.