Eriti kirgas klaas

 

Levinumad tootenimed:
Pilkington OptiwhiteTM, AGC Planibel Clearvision, SGG Diamant

Tavaline floatklaas on veidi roheka tooniga, mis tuleneb raudoksiidide sisaldusest klaasis. Eriti kirgas klaas on spetsiaalselt väljaarendatud kvaliteetklaas, kus klaasi tooraine rauasisaldus on viidud miinimumini. Võrreldes tavalise klaasiga laseb see läbi rohkem valgust ja päikese soojuskiirgust, on kõrge värviedastusindeksiga tagades värvide puhtuse ja täiustatud valgusefektid. Eriti kirgast klaasi kasutatakse kohtades, kus soovitakse saavutada parimat läbipaistvust või näidata toote õiget värvi, näiteks klaasvitriinid, muu mööbel, kodutehnika, fassaadid ja mõningad taustvärvitud klaasid, mille puhul on tähtis värvi muutumatus. Eriti kirgast klaasi on efektselt kasutatud paljudes autosalongides, muuseumides ja näitusealadel ja fassaadides üle maailma. See klaas on töödeldav nagu tavaline float-klaas, s.t. seda saab lõigata, lihvida, karastada, lamineerida, siiditrükkida, taustvärvida ja kasutada klaaspakettides.
Samuti kasutatakse eriti kirgast klaasi valmistatava toote parema läbipaistvuse tagamiseks kui klaastoote summaarne paksus ületab 15-18 mm näiteks turvaklaaside ja tulekindlate klaaside valmistamisel.
Eriti kirgast floatklaasi toodetakse paksustes 4, 6, 8, 10, 12 ja 15mm ning kasutatakse ka alusklaasina kattega energiasäästu- ja päikesekaitseklaaside tootmisel. UV-kiirguse läbilaskvus on samuti eriti kirkal klaasil märkimisväärselt kõrgem – 4mm paksusel klaasil 82% võrreldes tavalise klaasi 59%-ga. Kui kõrge UV-kiirguse läbilaskvus on soovimatu, siis võib selle takistada kilega lamineerimisega.

Eriti kirgas klaas on hästi sobilik prinditavatele interjööriklaasidele, kuna suudab anda edasi paremini värvide kirkust.